Mitrogol! Aleksandar Veliki nastavio teror (Video)
Aleksandar Mitrović, Foto: Fayez NURELDINE / AFP / Profimedia

nemilosrdan!

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije ne staje

Aleksandar Mitrović dao je oba gola za Al Hilal u preokretu protiv Al Ahlija za pobedu od 1:2 u derbiju šestog kola Pro lige Saudijske Arabije.

Domaćin je poveo preko Gabrija Veige u 12. minutu, a u 42. je srpski napadač zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u začetku akcije.

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije ipak se radovao, i to u 56. minutu kada je glavom odlično reagovao posle centaršuta.

U 78. minutu je Aleksandar Mitrović promašio penal, tačnije golam Abdulrahman Al Sanbi mu je odbranio udarac sa 11 metara.

Ipak, VAR provera utvrdila je da je čuvar mreže nije sa obe noge bio na gol liniji i jedanaesterac je ponovoljen uspešno za Srbina.

Popularni Mitrogol do sada je odigrao šest utakmica i dao 10 golova u prvenstvu. Sergej Milinković-Savić zamenjem je u 100. minutu.